Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
- Bodrum Emniyet Müdürü Candaş: - "Türk polisi çağdaş ülkelerin kullandığı araç ve gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilenmiştir"

MUĞLA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü kapsamında Bodrum'da tören düzenlendi.

Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen törende  Atatürk anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş, yaptığı konuşmada, Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını söyledi. 

Şan ve şerefle 170 yılı geride bırakan Polis Teşkilatının sadece Türkiye'de değil, ülke sınırları dışında da saygınlığını kazandığını belirten Candaş, "Bunun gururunu yaşıyoruz. Türk polisi çağdaş ülkelerin kullandığı araç ve gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilenmiştir" diye konuştu.

Candaş, Emniyet Teşkilatı'nın, toplumda huzuru ve düzeni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanun hakimiyetini ve devletin otoritesini sağlamak gibi hayati birçok görev üstlendiğini belirterek, Bodrum'u huzurlu ve güvenli bir hale getirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti. 

Candaş'ın konuşmasının ardından resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra Bodrum Emniyet Müdürlüğünde görevli motorize polis ekipleri, ilçe turu attı. Çok sayıda motosiklet ve polis otosunun katıldığı korteji vatandaşlar alkışlarla karşıladı.