Türkan Şoray'ın Muğla'da çekeceği sinema filmi

Türkan Şoray'ın Muğla'da çekeceği sinema filmi
Türkan Şoray'ın Muğla'da çekeceği sinema filmi
- Türk sinemasının "Sultan"ı Türkan Şoray, çekeceği sinema filmiyle ilgili incemelerde bulunmak üzere geldiği Muğla'da, Vali Amir Çiçek'i ziyaret etti - Şoray: "2 gündür çekimlerin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulunuyorum. Ben kamera arkasında olacağım, kızım oyunculuk yapacak"

MUĞLA (AA) - Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından, Türk sinemasının "Sultanı" Türkan Şoray, çekeceği sinema filmi için Muğla'daki incelemelerini sürdürüyor.

Menteşe ilçesi Yeşilyurt Mahallesi yakınlarında çekimleri yapılacak film için incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Şoray, Muğla Valisi Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek, Muğla'nın sahip olduğu güzelliklerle, dizi ve film yapımcılarının vazgeçilmezleri arasında bulunduğunu kaydetti.

Çiçek, "Yöremizde çekilen film ve diziler sayesinde ilimizin tanınırlığı artıyor. Muğla coğrafi yapısı, kültürü ve doğal güzellikleriyle sinema yapımcıları için doğal plato durumunda" ifadelerini kullandı.

Şoray ise Muğla'da kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirtti.

Kente, Yeşilyurt Mahallesi'nde çekimleri 6 hafta sürecek sinema filmi için incelemelerde bulunmak amacıyla geldiğini anlatan Şoray, "En az 200 kişilik ekiple bölgede çekim yapmayı planlıyoruz. Böylece kente katkı da sağlayacağız. 2 gündür çekimlerin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulunuyorum. Filmde ben kamera arkasında olacağım, kızım oyunculuk yapacak" diye konuştu.

Film çekmek için uzun süre mekan aradıklarını, sonunda Yeşilyurt'ta karar kıldıklarını anlatan Şoray, Kültür ve Turizm Bakanlığının da filme destek vereceğini bildirdi.

Ziyaretin ardından Muğla Valiliği çalışanları, Şoray ile fotoğraf çektirdi.

-Stratonikeia Antik Kenti'ni gezdi

Şoray, film çekimlerinin bir bölümünün yapılacağı Yatağan'ın Eskihisar Mahallesi'ndeki 3 bin yıllık Stratonikeia Antik Kenti'ni de gezdi.

Buradaki incelemelere, Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'ın yanı sıra Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz katıldı.

 Stratonikeia'ya hayran kaldığını dile getiren Şoray, Oğuz'dan antik kent hakkında bilgi aldı.

Öte yandan, filmin yönetmenliğini Türkan Şoray'ın, yapımcılığını ise kızı Yağmur Ünal'ın üstleneceği öğrenildi.