Türkiye ATV Şampiyonası Bodrum'da başladı

Türkiye ATV Şampiyonası Bodrum'da başladı
Türkiye ATV Şampiyonası Bodrum'da başladı
- Türkiye ATV Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışı, Bodrum'da sıralama turlarıyla başladı - Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Dizman: - "Bodrum'da bir çok yarış düzenledik ama ilk defa bir ATV yarışı düzenleyeceğiz. Bu da Bodrumlular için yeni bir yarış, yeni bir heyecan demektir"

MUĞLA (AA) - Türkiye ATV Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışı, Bodrum'da sıralama turlarıyla başladı.

Bodrum Belediye Meydanı'nda başlayan şampiyonanın son ayağına, Türkiye'nin bir çok bölgesinden 30 sporcu katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Hamit Dizman'ın da katıldığı yarışların ilk gününde, renkli görüntüler yaşandı. 

Dizman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bodrum'da bir çok yarış düzenlediklerini ancak ilk defa bir ATV yarışının gerçekleştirildiğini  söyledi. 

Bunun Bodrumlular için yeni bir yarış olduğunu anlatan Dizman, "Bu, Bodrum için yeni bir heyecan demektir. Bodrum, son aylarda kaçak mülteci ve ölümlerle anıldı. Bu da Bodrum'un turizm, spor ve eğlence turizmini olumsuz etkiledi. İyi bir izlenim vermedi. Biz de bu son ATV yarışını Bodrum'da yapmak istedik" dedi.

Dizman, ilçede su jeti ve enduro yarışlarını yaptıklarını ifade ederek, "En son ATV yarışlarını da buraya dahil ettik. Bodrum'un artık spor turizmiyle anılmasını istiyoruz. Son ayağımızı burada gerçekleştireceğiz" diye konuştu. 

Yarışmanın çok heyecanlı olacağını dile getiren Dizman, yarışlarda 30 sporcunun mücadele ettiğini kaydetti. 

Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Halikarnas Motor Kulübü ile bazı sponsor firmaların destek verdiği son ayak yarışında, 2015 yılı şampiyonları belli olacak.