Türkiye Enduro Şampiyonası

Türkiye Enduro Şampiyonası
Türkiye Enduro Şampiyonası
- Fethiye Orman Spor Kulübünün organize ettiği 1. ayak yarışı, Esenköy mevkisindeki Akdeniz Off-Road Park'tan start alacak

MUĞLA (AA) - Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 1. Ayak Yarışı, 28-29 Mart'ta Fethiye'de yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) desteğiyle Fethiye Orman Spor Kulübünün organize ettiği 1. ayak yarışı, Esenköy mevkisindeki Akdeniz Off-Road Park'tan start alacak.

Doğal parkurda iki gün sürecek yarışta, ekstrem ve 3,5 kilometrelik uluslararası standartlardaki MX etabı ile orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılar hem de izleyiciler keyifli anlar yaşayacak.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılı TMF yarış takviminde yer alan şampiyonanın ilk ayağının Fethiye'de düzenleneceğini söyledi. İlk yarış olmasından dolayı katılımın yüksek olduğunu kaydeden Özdemir, bugün itibarıyla yarışa 128 kişinin başvurduğunu, sayının son güne kadar 135'e ulaşmasını beklediklerini ifade etti.

 - "Ülkedeki tek motokros test etabı"

Yarışçıları 3 test etabıyla müthiş bir organizasyonun beklediğine değinen Özdemir, Fethiye'nin ülkedeki tek motokros test etabı olan parkura sahip olduğunu hatırlattı. Özdemir, bu parkur sayesinde yarışçıların hem motokros antrenmanı yapacağını hem de enduro için dere yatakları ile doğal engellerden oluşan alanda mücadele edeceğini vurguladı.

Hafta sonu yağış beklendiğine değinen Özdemir, "Yağışlı havada yarışçıların daha fazla kondisyona ihtiyacı olacak. Enduro yarışının izlenmesi çok keyifli. Yağış ne kadar çok olursa olsun yarışı iptal etmiyoruz. Zaten enduronun doğasında bu var. Hava kapalı olursa vatandaşlarımız şemsiye ve çizmeleriyle parkura gelip yarışı rahatlıkla takip edebilirler" dedi.

Özdemir, parkurdaki taş, kütük ve engellerin bulunduğu 800 metrelik zorlaştırılmış ekstrem etabının da izleyicilere heyecanlı anlar yaşatacağını sözlerine ekledi.