Türkiye Motokros Şampiyonası

Türkiye Motokros Şampiyonası
Türkiye Motokros Şampiyonası
- Fethiye'de düzenlenen 6. ayak yarışları sona erdi

MUĞLA (AA) - Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. ayak yarışları Fethiye'de yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Fethiye Ormanspor Kulübü birliğinde, Esenköy Akdeniz Off-Road Park'ta gerçekleştirilen yarışa, İstanbul , İzmir, Antalya, Balıkesir, Muğla, Uşak, Ankara ve Bursa'nın yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) 70 sporcu katıldı.

Türkiye'nin en zorlu ve en iyi parkuru arasında gösterilen bin 350 metrelik Esenköy Akdeniz Off-Road Park, 14 rampadan oluşan, yüksekliği metreleri bulan atlayışlara imkan tanıyan etaplarıyla motokrosçulara heyecanlı anlar yaşattı.

MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85 cc, 65 cc, 50 cc, ATV ve veteran sınıflarındaki yarışları çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi. Yarışta motosikletten düşerek yaralanan bazı sporculara alanda bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, 70 sporcunun katıldığı Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 6. ayak yarışlarını tamamladıklarını söyledi.

Yarışları kalabalık bir izleyici kitlesinin seyrettiğini kaydeden Özdemir, "Motokrosçularımız parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler. Onların mücadelesi parkurdaki seyirciler tarafından da  ilgiyle izlendi. Her yıl Fethiye'de enduro ve motokros yarışları düzenlemeye çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da uluslararası yarışlara ev sahipliği yaparız" dedi.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara kupalarını Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak ve İlçe Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu'dan aldı. 

Yarışta, derece giren sporcular ve kategorileri şöyle:

MX1: 1. Batuhan Demiryol, 2. İlhan Ataş 3. Volkan Özgür

MX 2: 1. Asrın Rodi Pak, 2. Adil Başer, 3. Ozan Koçkanlı

MX Junior A: 1. Asrın Rodi Pak, 2. Efnan Valimaki, 3. Nezir Mert Müçeoğlu

MX Junior B: 1. Ozan Koçkanlı,  2. Yasin Karaböce, 3. Mehmetcan Çelik

MX: 1. Şakir Şenkalaycı, 2. Murat Başterzi, 3. Murat Salgın

85 cc A: 1. Deniz Öncü, 2. Can Öncü 3. Emircan Şenkalaycı

85 cc B: 1. Ozan Gökçayır, 2. Furkan Valimaki, 3. Batuhan Demir

65 cc A: 1.  Murathan Çetin, 2. Ares Stefan Bengiç

65 cc B: 1.  Taha Cambazoğlu, 2. Akil Ulusan, 3. Mustafa Sinan Altuner

50 cc: 1. Alp Ömer Berker, 2. Bora Sarp Kaya 3. Marin Demir Çeliköz

ATV: 1. Volkan Özgür, 2. Bülent Dönmez

Veteran: 1. Koray Uysal, 2. Ceyhun Kalfalı, 3. Nihat Avcı 

Öte yandan, Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 7. ayak yarışının 21 ve 22 Kasım tarihlerinde Düzce'de yapılacağı öğrenildi.