Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası

Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası
Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası
-Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 285 sporcu katıldı

MUĞLA (AA) -  Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası, Bodrum ilçesinde yapıldı.

Türkiye Muay Thai Federasyonunca Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Gençler, Büyükler, Bay ve Bayanlar Ege Bölge Şampiyonası'na, İzmir, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Denizli, Aydın, Uşak ve Kütahya'dan 285 sporcu katıldı. 

Sporcular, 3 gün süren ve oldukça çekişmeli geçen müsabakalardan sonra birbirini tebrik etti. 

Muay Thai Federasyonu Ege Bölgesi Başkanı Şakir Bayramoğlu, gazetecilere, 2007 yılından bu yana devam eden şampiyonaya, Ege bölgesindeki illerden sporcuların katıldığını anımsattı.

Birinciliği ve ikinciliği elde eden sporcuların Türkiye şampiyonasında Ege bölgesini temsil edeceğini belirten Bayramoğlu, "Türkiye şampiyonasında da birinci olan sporcular, Tayland'daki dünya şampiyonasına katılma şansı kazanacak" dedi. 

İstanbul 'dan sonra en çok lisanslı sporcunun Ege bölgesinde olduğuna değinen Bayramoğlu, şöyle konuştu:

"Ege bölgesi olarak iki takımla Türkiye şampiyonasına katılıyoruz. Muğla'da 2 bin 540 lisansımız var. İzmir'de 2 bin 700 lisans var. Bu da bizim Muay Thai'nin İzmir ve Muğla'da çok yaygın olduğunun bir ispatı. O nedenle de iki il, bu şampiyonaya ikişer takımla katılıyor. Diğer iller birer takımla geliyor."

Ege bölgesinde 8 bin 500 sporcunun olduğunu bildiren Bayramoğlu, şampiyonaya katılan sporcuların iyi mücadele verdiğini belirtti.