Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Muğla Valisi Amir Çiçek Kocamustafendi İlkokulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Düğerek Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu'nda oyunu kullandı

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek Kocamustafendi İlkokulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Düğerek Şehit İbrahim Karaoğlan Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

Vali Çiçek, 1210  nolu sandığa gelerek, sandık kurulu üyeleriyle selamlaştı.

Oyunu kullanmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Çiçek, Muğla'da oy kullanma işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleştiğini belirterek, "Hiçbir sıkıntı yaşanmadan oy verme işlemleri devam ediyor. Vatandaşımız sandık başına gelerek demokratik hakkını kullanıyor. Şu ana kadar herhangi bir olay yaşamadık. Sonuçların ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Muğla'ya yakışan bir seçim dönemi geçirildiğine anlatarak, "Seçim öncesi çalışmalar güzel geçti. Bu seçim süreci umuyorum ki sakin ve Muğlalı'ya yakışan şekilde geçer" diye konuştu.

Şuna kadar olumsuzluk yaşanmadığını vurgulayan Gürün, şunları kaydetti:

"Seçim demokrasiye inanmış bir toplumun istediği şekilde geçiyor. Bütün partilerin adayları birbirlerine iyi dileklerini iletti. Halk bugün inandığına göre, ikna olduğu fikre göre bir tercih yapacak. Eğer demokrasiye inanıyorsak sandıktan çıkana da saygı duymamız gerekiyor. Muğla ve Türkiye için inşallah en hayırlısı neticelenir. Kavgayı gürültüyü bırakıp iç barışımızı sağlamamız lazım. İnsanlar kurumlarına güvenmek istiyor. Bunu eğer sağlarsak seçim iyi sonuç verir. Hepimizin görevi huzuru, güveni, birlikteliği sağlamak ve refahı artırmak. Bu saatten sonra söz oy verecek vatandaşlarımızda."

Öte yandan sabah erken saatlerinden itibaren vatandaşların sandık başına gitmeleri nedeniyle zaman zaman okullarda sıra oluştu.

35 yaşında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle görme yetisini kaybeden 79 yaşındaki Beyza Bilgin, sandık başına torunu Arif Karaçayır'ın yardımı ile geldi.

Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu'na gelen Bilgin ise merdivenleri torununun yardımı ile çıktıktan sonra yine torununun yardımı ile oyunu kullandı.

Her seçim oyunu kullandığına işaret eden Bilgin, "Oy kullanmak bir vatandaşlık görevi. Ben de bu görevimi her seçimde yerine getiriyorum. Gözlerim görmediği için bana torunum yardım ediyor. Gençlerimiz her zaman vatandaşlık görevini yerine getirsinler" ifadelerini kulandı. 

Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi'ndeki yaşlılar da milletvekili genel seçimi için oy kullanacakları okula kendilerine tahsis edilen minibüslerle götürüldü.

Bazı bedensel engelli yaşlılar da tekerlekli sandalyeyle Sağlık Bakanlığına ait evde bakım aracına taşındı. 

Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu'na getirilen huzurevi sakinleri, burada kendileri için oluşturulan oturma alanında oy kullanana kadar dinlendirildi.

Yaşlılar, oyunu sandık görevlilerinin yardımıyla kullandı.