Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Sinema sanatçısı Fatma Girik, Muğla'nın Bodrum ilçesinde oyunu kullandı - Fatma Girik: "Neden hastanelere sandık konulmuyor? Şuanda nöbette olan doktorlar var, hemşireler var. Onlar oy kullanamıyor. Hapishanelere konuluyor da neden hastanelere konulmuyor?"

MUĞLA (AA) - Ünlü sinema sanatçısı Fatma Girik oyunu Muğla'nın Bodrum ilçesinde kullandı.

Fatma Girik, öğle saatlerinde Torba Mahallesi'ndeki "Mehmet'in Yeri" isimli işletmeye kurulan 1203 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin soruları yanıtladı.

Nöbetteki doktor ve hemşirelerin rahatça oy kullanabilmesi için hastanelere de sandık konulması gerektiğini söyleyen Girik, şöyle konuştu:

"Neden hastanelere sandık konulmuyor? Hastane veya buna benzer bir sürü yer var. Şuanda nöbette olan doktorlar var, hemşireler var. Onlar kullanamıyorlar. Hapishanelere konuluyor da neden hastanelere konulmuyor? İnsanların oylarını rahat rahat kullanması lazım. Neden sedyelerle alınıp sandıklara getirilsin ki..."

Girik bir gazetecinin, "Seçimlerle ilgili bir tahmininiz var mı?" sorusuna, "Gönlümün beraber olduğu parti kazansın istiyorum" yanıtını verdi. 

Fatma Girik, Kasım ayından bu yana ilçedeki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hayat arkadaşı yönetmen Memduh Ün'ün sağlık durumuyla ilgili ise şunları söyledi:

"Memduh Bey şuanda iyi değil ama Allah'tan ümit kesilmez. İnsanlar umutla yaşıyor. Kasım ayından bu yana hastanede tedavi görüyor. Ben de her sabah gidiyorum, akşam geliyorum. Plastik sandalyenin üstünde ondan iyi bir haber bekliyorum."


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  haber

  ,

  Bodrum

  ,

  hayat

  ,

  Doktor

  ,

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  Ünlü

  ,

  Parti

  ,

  plastik

  ,

  oy

  ,

  muğla