Türkiye Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonası Muğla'da yapılacak

Türkiye Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonası Muğla'da yapılacak
Türkiye Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonası Muğla'da yapılacak
- Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2015 Faaliyet Programında yer alan Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 23-28 Ağustos'ta Muğla'da yapılacak

MUĞLA (AA) -  Türkiye Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonası 23-28 Ağustos tarihleri arasında Muğla'da gerçekleştirilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş, şampiyonaya 81 ilden bin 150 sporcunun katılacağını bildirdi.

Müsabakaların 22 Ağustos'ta yapılacak teknik toplantının ardından 23 Ağustos'ta başlayacağını belirten Karakuş, "Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının bu müsabakayı Muğla'ya vermesinde Muğla'da daha önce yapılan müsabakalardaki göstermiş olduğu başarısı ve organizasyonlarla ilgili eksiksiz çalışması" dedi.

Boksun üst düzey dayanıklılık ve disiplin gerektiren bir spor olması nedeniyle bu sporu yapan bireylerin sosyal hayatlarında oldukça başarılı olduklarını anlatan Karakuş, şöyle konuştu:

"Sinir sistemini spor yaparak dinginleştirmenin bilimsel araştırmaları sonucunda boks birinci sırada yer alan bir spordur. Boks sporunu yapan bireyler sinir sistemlerini kontrol altına almış olurlar. Toplumsal algı olarak boks tehlikeli bir spor olarak bilinse de yapılan araştırmalar sonucu boks tehlike sırasında 22'nci sırada yer almaktadır. Boks sporu ilimizde gün geçtikçe gelişmekte ve sevilmektedir."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  ağustos

  ,

  sosyal

  ,

  Devrim

  ,

  muğla