"Türkiye'nin en genç yazarı" Vali Çiçek'i ziyaret etti

"Türkiye'nin en genç yazarı" Vali Çiçek'i ziyaret etti
"Türkiye'nin en genç yazarı" Vali Çiçek'i ziyaret etti
- Muğla Valisi Çiçek: - "Şefika Güney'i hem kitap okumasıyla hem kitap yazmasıyla öğrencilerimize örnek olarak gösteriyoruz"

MUĞLA (AA) - Muğla  Valisi Amir Çiçek, "Türkiye'nin en genç yazarı" unvanını taşıyan 14 yaşındaki Şefika Güney'i makamında kabul etti.  

"Melis" adlı romanıyla Türkiye'nin en genç yazarı unvanını kazanan Şefika Güney'e ziyarette Muğla 75. Yıl Fen Lisesi Müdürü Mustafa Özpoyraz da eşlik etti

"Minik Kuşum Pırpır" isimli 168 sayfalı üçüncü kitabını Vali Amir Çiçek için imzalayan Güney, kitabı ve yazım aşamaları hakkında bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiçek, genç yazarın 14 yaşında üçüncü kitabının yayınlanmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Muğla'da eğitimini sürdüren genç yazarın başarısı ile gurur duyduklarını belirten Çiçek, "Şefika Güney'i hem kitap okumasıyla hem kitap yazmasıyla öğrencilerimize örnek olarak gösteriyoruz. Şefika'nın Türk edebiyatının geleceğinde önemli bir yere sahip olacağına inanıyorum. Öğrencimize kitap sevgisinin yerleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Şefika Güney, 2011 yılında, bir yılda okuduğu 285 kitap ile Türkiye'de en fazla kitap okuyarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından, 2012 yılında ise kendisine ait 285 kitap rekorunu 355'e çıkararak dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından ödüllendirilmişti.

2013 yılının Mart ayında Türkiye'nin en genç yazarı unvanı ile Ordu Valiliği tarafından Karadeniz Kitap Fuarı'na davet edilen Şefika Güney, fuarda bir günde imzaladığı 350 kitap ile başka bir rekorun sahibi olmuştu. 2013 yılının Kasım ayında Mersin'de düzenlenen Konuşan Kitap Şenliğine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından davet edilen genç yazara ikinci defa plaket verilmişti.