Uçurtmalar engeller yararına havalandı

Uçurtmalar engeller yararına havalandı
Uçurtmalar engeller yararına havalandı
- Muğla'nın Yatağan ilçesinde engelliler yararına düzenlenen Uçurtma ile Farkındalık Festivali'nde birbirinden renkli dev uçurtmalar, büyük ilgi topladı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Yatağan ilçesinde engelliler yararına, Uçurtma ile Farkındalık Festivali gerçekleştirildi. 

Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağan Belediyesinin destekleriyle bu yıl ilki gerçekleştirilen Uçurtma ile Farkındalık Festivali etkinlikleri, Kaya Köstepen Şehir Stadı'nda yapıldı.

"Dünyanın engelliler için yapılmış en büyük uçurtma festivali ile engelleri gökyüzünde kaldıralım" sloganıyla düzenlenen festivale, Türkiye 'nin yanı sıra Almanya , Hollanda, Belçika, İtalya ve Fransa 'dan uçurtma tutkunları katıldı.

Uzunlukları, kuyruklarıyla 10 metreyi bulan farklı şekillerdeki uçurtmalar, en çok çocukları eğlendirdi. Festival kapsamında kurulan stantlardan uçurtma satışı da yapıldı. Gün boyu devam eden festivaldeki satışlardan elde edilecek gelirin, Yatağan'da faaliyet gösteren Egemen Özel Eğitim Merkezi'ne bağışlanacağı bildirildi.

- Bir sonraki etkinlik Marmaris'te

Festival Organizatörü Miyase Karlıova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçurtma ile doğaya, insan sevgisine, engelli bireylere, tarihe ve çevreye dikkati çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Festivale yurtdışından dev uçurtmaları bulunan kişilerin de katıldığına değinen Karlıova, "Uçurtmalarımızı, engelliler yararına gittiğimiz yerlerde satışa sunuyoruz. Geliri tamamen o bölgedeki engelli kardeşlerimize kalıyor" dedi.

Karlıova, ilkini Yatağan'da gerçekleştirdikleri festivali, Muğla'nın diğer ilçelerinde de sürdüreceklerini, bir sonraki etkinliğin, Marmaris'te yapılacağını kaydetti.

- Festival alanı, Güzel Köylü'ye set oldu

Yatağan'da çekimleri süren Güzel Köylü dizisinin ekibi ve oyuncuları da festival alanına gelerek 50. bölümün çekimlerini gerçekleştirdi.

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın yaptığı ve başrollerini Gizem Karaca ile Berk Cankat'ın üstlendiği dizinin çekimlerini izlemek ve oyuncularla fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar set çevresinde uzun süre bekledi.