Üniversite öğrencilerinden işaret diliyle milli marş

Üniversite öğrencilerinden işaret diliyle milli marş
Üniversite öğrencilerinden işaret diliyle milli marş
- Muğla'da, hastalarla iletişim kurabilmek amacıyla halk eğitim merkezindeki kursu bitiren sağlık yüksekokulu öğrencileri, İstiklal Marşı ile Onuncu Yıl Marşı'nı işaret diliyle okudu

MUĞLA (AA) - Fethiye ilçesinde üniversite öğrencileri, İstiklal Marşı ile ve Onuncu Yıl Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ile Fethiye Halk Eğitim Merkezi arasındaki işbirliği kapsamında verilen işaret dili eğitimini tamamlayan öğrencilere sertifikaları, Anadolu Otelcilik Meslek Lisesi konferans salonundaki törenle verildi. 

Sertifika töreninin ardından öğrenciler, İstiklal Marşı ile Onuncu Yıl Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yusuf Sülün, gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla öğrencilerinin işaret dilini öğrenmesini teşvik ettiklerini söyledi.

Bu kapsamda eğitimlerini tamamlayan 36 öğrenciye sertifikalarını verdiklerini bildiren Sülün, 100 öğrencinin eğitiminin de sürdüğünü belirtti.

Türkiye 'de engellilere verilen hizmeti eksik bulduklarını, sağlık personeli olarak kendi eksiklerini tamamlayabilmek için öğrencilerine bu tür eğitimler aldırdıklarını anlatan Sülün, böylece çalışma hayatında işitme engellilerle diyalog kurabileceklerini ifade etti.

Sülün, öğrencilerin iki aylık kursun ardından İstiklal Marşı ile Onuncu Yıl Marşı'nı işaret diliyle okuyabildiklerini kaydetti.