Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir çiftlikte çalışan işçiler, siyah elbise giyerek Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti

MUĞLA (AA) - Ortaca'da çiftlikte çalışan bir grup işçi, nar budaması yaparken siyah elbise giyerek, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Çiftlik sahibi Mesut Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşananlara tepki göstermek amacıyla çiftlikte çalışan işçilerle siyah elbise giyerek çalıştıklarını söyledi.

Özgecan'ın öldürülmesine duydukları üzüntüyü ifade edebilmek, bir farkındalık yaratabilmek ve insanlara bir mesaj vermek istediklerini ifade eden Özcan, " Türkiye Cumhuriyeti olarak biz dünyanın en büyük ailesiyiz. Dolayısıyla örf ve adetlerimize sahip çıkıp kendi çocuklarımıza çok iyi bakabilmeliyiz" diye konuştu.

Tarlada nar budaması yapan işçilerden 20 yaşındaki Sema Özcan ise şunları kaydetti:

"Ben de 20 yaşındayım. Demek ki ben de başka bir yere okumaya gitsem başıma böyle bir olay gelebilirmiş. Özgecan'a çok üzüldüm. Böyle insanların bırakın müebbet hapsi, idam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Demek ki Türkiye'de bu gibi insanlar da var. Bence bunların yok edilmesi gerekiyor. Bunlar var olduğu sürece daha bir sürü 20 yaşındaki kızın başına kim bilir neler gelecek?"