Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Muğla'da AK Parti Kadın Kolları üyesi kadınlar. üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti

MUĞLA (AA) - AK Parti Kadın Kolları üyesi kadınlar, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Parti binası önünde toplanan kadınlara, vatandaşlar da destek verdi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

'Üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın vahşice öldürülmesi içimize bir ateş gibi düştü ve yüreğimizi yaktı' diyen Erol, "Özgecanımız canımızdan kopan bir parça oldu. Ne yazık ki söylenildiği gibi ateş sadece düştüğü yeri yakıp geçmiyor. Özgecan'ımızla ilgili tek tesellimiz faillerinin emniyet mensupları tarafından hemen bulunup adalete teslim edilmeleridir. Bu acıların yaşanmaması hepimizin başını öne eğdiren insanlık dışı cinayetlere dur diyebilmek için birlik olma vaktidir" dedi.

Ak Parti'nin kadın haklarını koruyan ve bu konuda kanunlar yapan tek siyasi parti olduğunu vurgulayan Erol, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını dile getirdi.

Erol, Özgecan'ın ailesine ve yakınlarına sabır diledi.

Protestoya katılarak kadınlara destek veren İl Başkanı İhsan Küreci ise olayı tüm ülkenin yakından takip ettiğini ve büyük üzüntü duyduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Özgecan kardeşimizin acısını tüm kalbimizde hem şahsım hem teşkilatım adına paylaşıyoruz. Özgecan sadece Özgecan olduğu için değil bir kadın olduğu için içimizi acıtıyor. AK Parti hükümeti olarak 13 yıldır kadınımıza, annemize, teyzelerime en büyük desteği verdik. Sadece tencere tava çalarak, pankart açarak değil kadın sığınma evleri açarak, gerektiğinde maaş bağlayarak destek olduk. İnsanlıktan çıkmış üç beş kişinin işlediği bir cinayetten dolayı Sınırsızlık Meydanı'na çıkıp AK Parti istifa diyerek slogan atmak hiçbir vicdana sığmaz. Tüm ilçe teşkilatlarımızda bulunan arkadaşlarıma sesleniyorum. Herhangi bir kadına şiddet durumunda bize bildirin. Kadına kalkan eli biz havada yakalar, gerekirse de kırarız."