Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi grup, üniversite yerleşkesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde bir araya gelen üniversite öğrencileri, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto ederek yürüyüş yaptı.

Özgecan Aslan'ın fotoğraflarını taşıyan üniversite öğrencileri,  Turizm Fakültesi önünde toplanarak, Fen Fakültesine kadar yürüdü. Öğrenciler yürüyüş sırasında, "Yasta değil isyandayız", "Biz canımızı sokakta bulmadık sokakta savunacağız", "Özgecan için adalet ", " Kadın gibi yaşamak istiyoruz", "Kadına uzanan eller kırılsın" ve "Kadına şiddete hayır" şeklinde sloganlar attı.

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Sevgi Karsambay, Özgecan Aslan'ı öldürenleri şiddetle kınadıklarını söyledi. Kadınların hunharca ve umarsızca öldürüldüğünü belirten Karsambay, "Buradan bir kez daha duyuralım: Özgecan arkadaşımız öldürülen ilk kadın değildir ama son olması için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bundan böyle aramızdan aldığınız her kadın için öfkemiz kampüslerden sokaklara taşacak" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından gruptakiler ateş yakıp slogan atarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Gruptakilere çevredeki öğrenciler de destek verdi.

Öğrenciler daha sonra olaysız dağıldı.