Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
-Marmaris'te Özgecan Aslan'ın öldürülmesi protesto edildi -Protestoya, araçlarıyla geçiş yaparak katılan dolmuş şoförleri, cinayeti işleyenleri meslektaşları olarak kabul etmediklerini belirtti

MUĞLA (AA) - Marmaris'te, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine tepki göstermek amacıyla düzenlenen protestoya dolmuş şoförleri de katıldı. 

Atatürk Meydanı'nda toplanan sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar sloganlar atıp, taşıdıkları dövizlerle tepkilerini ortaya koydu. Gençler tarafından sahnelenen tiyatro oyunu ise ilgiyle izlendi. Aralarında erkeklerin de bulunduğu bazı katılımcılar, gösteri sırasında gözyaşı döktü. 

Yüzlerce kişinin yer aldığı meydana çok sayıda dolmuş şoförü de korna çalarak eyleme katıldı. Dolmuşların caddeden geçişine bazı kadınlar da alkışla eşlik etti. Araçlarına siyah kurdele bağlayan şoförler, cinayeti işleyenleri meslektaşları olarak kabul etmediklerini söyledi. Olayı nefretle kınadıklarını belirten şoförler, böyle insanların camialarında yerinin olmadığını ifade etti.