Üniversiteliler engellilerle voleybol maçında buluştu

Üniversiteliler engellilerle voleybol maçında buluştu
Üniversiteliler engellilerle voleybol maçında buluştu
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde üniversite öğrencileri, rehabilitasyon merkezinde kalan öğrencilerle voleybol maçı yaptı

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Sağlık Yüksekokulu öğrencileri ile Fethiye Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler voleybol oynadı.

Yüksekokul voleybol sahasında oynanan maçı, Fethiye Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi takımı 3-0 kazandı.

Fethiye Sağlık Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Sibel Coşkun Cenk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Psiko-Sosyal Rehabilitasyon dersi etkinliği kapsamında özel çocuklarla, öğrencileri buluşturduklarını söyledi.

Cenk, üniversitede okuyan öğrencilerin, özel çocuklarla iletişim kurmalarını, onların gereksinim ve ihtiyaçlarını gözlemlemelerini, onlarla ilgili farkındalık kazanmalarını hedeflediklerini vurguladı.

Bu tür faaliyetlerin özel çocukların sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığının altını çizen Fethiye Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Fevzi Koyunoğlu da, "Çocuklarımız bu tür etkinliklerle her anlamda mutlu oluyor. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla diyalog kurmak onları geliştiriyor. Spor bizim için çok önemli. Her sabah 8 buçuk kilometre rutin yürüyüşümüz var. Doğa yürüyüşlerimizin yanı sıra yazın da onları denize götürüyoruz. Hiç boş zamanımız yok." diye konuştu.

Yükseokul öğrencisi Besim Karaca ise rehabilitasyon merkezine gittiklerinde engellilerin kendilerini çok güzel karşıladığını, onları okullarında aynı şekilde karşılayarak ağırladıklarını ifade etti.

Engellilerin sadece sevgi ve ilgi beklediğini belirten Karaca, "Başka bir beklentileri yok. Hep birlikte eğlenebildiğimiz kadar eğleniyoruz. İnşallah daha sonraki yıllarda da bu şekilde devam eder." dedi.

Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören Hidayet Alkaya da yapılan müsabakadan nedeniyle çok mutlu olduğunu kaydetti.