Ürdün Kralı'nın yatı Marmaris'te

Ürdün Kralı'nın yatı Marmaris'te
Ürdün Kralı'nın yatı Marmaris'te
- Dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen Ürdün Kralı Abdullah'ın 82 metre uzunluğundaki ''Sarafsa'' isimli lüks yatına, tankerlerle yaklaşık 150 ton akaryakıt ikmali yapıldı

MUĞLA (AA) - Ürdün Kralı Abdullah'ın sahibi olduğu ve dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen 82 metre uzunluğundaki ''Sarafsa'', Marmaris'e geldi.

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giren yat, vatandaşların ve turistlerin meraklı bakışları altında Marmaris Limanı'na demirledi. Turistler, büyüklüğü ve lüks görüntüsüyle göz kamaştıran yatın önünde fotoğraf çektirdi.

Personelinin temizlik yaptığı yata, yakıt ve erzak konuldu. Daha sonra limana çok sayıda akaryakıt tankeri giriş yaptı. Tankerlerle yata yaklaşık 360 bin lira değerinde 150 ton akaryakıt ikmali yapıldığı belirtildi. 

Liman yetkilileri, yatın gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Ege'nin koylarında mavi tura çıkacağını bildirdi. Yetkililer, yatta Kral Abdullah veya yakınlarının bulunup bulunmadığı konusunda ise açıklama yapmadı. 

- Her lüks var

Dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen 4 katlı Sarafsa'da, mermer döşemeli zeminler yerden ısıtmalı, muslukları ise altın kaplamalı.

Yatın kraliyet yatak odasında hidrolik sistemle 35 derece eğilebilen bir duvar ve bu duvarın içinde dev bir ekranın yanı sıra 31 de küçük ekran yer alıyor. Her türlü lüksün düşünüldüğü Sarafsa yatında ayrıca jakuzi, spor odası, yemek salonu ve çalışma ofisi gibi bölümler de bulunuyor.

Yatta, 20 personel görev yapıyor.