Vali Çiçek, Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı

Vali Çiçek, Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı
Vali Çiçek, Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı
- Vali Çiçek: - "Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Ülkemize ve ilimize faydalı bireyler olmaları için elimizden gelen desteği vermeliyiz"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Gazeller İlk ve Ortaokulundaki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı. 

Bilim Fuarı'nın açılışına Vali Çiçek'in yanı sıra protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Açılışta konuşan Çiçek, öğrencilerle olmaktan mutlu olduğunu dile getirerek, "Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Ülkemize ve ilimize faydalı bireyler olmaları için elimizden gelen desteği vermeliyiz. Çocuklarımızdan desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimizi ve okul müdürümüzü kutluyorum" dedi.

Gazeller'in merkeze uzak bir yerleşim alanı olduğunu hatırlatan Çiçek, şöyle konuştu:

"Buna rağmen burada yaşayan vatandaşlarımızın eğitim , kültür , sağlık, ulaşım gibi her türlü sorunlarının çözüme kavuşması için çaba sarf ediyoruz. Huzur ve güvenliğin hakim olduğu bu bölgedeki kalkınma hamlesinin gerçekleşmesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Eğitim kurumlarımızın amacı bilimin ışığında öğrencilerimize gereken tüm donanımları edindirmek ve vatana, millete faydalı bireyler olarak yetiştirmektir."

Açılış konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından müzik dinletisi ve halk dansları gösterisi sunuldu.

Vali Çiçek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Robot Şenliği'nin açılışını yaparak, stantlarda öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Çiçek, daha sonra okulda incelemelerde bulundu.