Vali Çiçek, Bilim Şenliği'nin açılışını yaptı

Vali Çiçek, Bilim Şenliği'nin açılışını yaptı
Vali Çiçek, Bilim Şenliği'nin açılışını yaptı
- Vali Çiçek: - "Gelecekte teknoloji satın alan değil, teknolojiyi üreten bir ülke olmak için yeni neslin eğitimine yatırım yapmalıyız"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Bilim Şenliği'nin açılışını yaptı. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'ndeki şenliğe Vali Çiçek'in yanı sıra protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Açılışta konuşan Çiçek, çocukların yeteneklerinin ve ilgi alanlarının ortaya çıkmasında bu tür etkinliklerin büyük önem arz ettiğini söyledi.

Çiçek, geleceğin teminatı çocukların öğrendikleri teorik bilgiyi uygulayabilmeleri, yaratıcıklarını geliştirebilmeleri ve potansiyellerini kullanabilmeleri için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Okullarımızdaki teknoloji ve bilim sınıflarının, laboratuvarların aktif olarak kullanılması gerektiğini belirten Çiçek, "Gelecekte teknoloji satın alan değil, teknolojiyi üreten bir ülke olmak için yeni neslin eğitimine yatırım yapmalıyız. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Bu etkinlikte yer alan projelerde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise şenlikte bu yıl 63 eserin yer aldığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Şenliğin bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesil tarafından benimsenmesi amaçlıyoruz. Burada bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması çok önemli. Şenliğimiz öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amacı ile yapılıyor."

Konuşmaların ardından Vali Amir Çiçek, Bilim Şenliği'nin açılışını yaparak sergilenen projeleri inceledi.