Vali Çiçek, engelli öğrencilerin hazırladığı sergiyi açtı

Vali Çiçek, engelli öğrencilerin hazırladığı sergiyi açtı
Vali Çiçek, engelli öğrencilerin hazırladığı sergiyi açtı
- Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen mozaik sergisinin açılışını yaptı

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek , Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından hazırlanan mozaik sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Serginin açılışına Vali Çiçek'in eşi Hülya Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Serginin açılışında konuşan Çiçek, engelli öğrencileri üretime dahil etmek için serginin önemli olduğunu söyledi. Bu tür etkinliklerin engelli öğrencilerin sosyal hayata katılmaları açısında önemli olduğun belirten Çiçek, "Böyle etkinliklerle öğrencilerimizin hem el becerileri gelişiyor hem sosyal hayata adapte olmaları kolaylaşıyor. Öğrencilerimizin üretime katılma imkanı tanıdığı için bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bodrum Sağlık Vakfı El İşleri Mağazası'nı gezen Hülya Çiçek ise engelli bireylerin ve ailelerinin sosyal hayatta ve üretimde yerlerini almalarının toplumsal sorumluluk olduğunu dile getirdi.

Açılışın ardından Vali Çiçek ve eşi Hülya Çiçek tarafından öğrencilerden Vedat Kurşun ve Özgür Dokur'a hediye , diğer öğrenciler ve annelerine de sertifikaları verildi.

Heykel sanatçısı Tülin Özdemir'in öncülüğünde 4 aylık eğitimden geçen öğrenciler ve anneleri tarafından hazırlanan sergide, 91 mozaik eser bulunuyor. İki gün açık kalacak sergi, Nurol Sanat Galerisi'nde görülebilir.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Bodrum

  ,

  Çiçek

  ,

  Hediye

  ,

  sergi

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  muğla