Vali Çiçek, genç güreşçiyi ödüllendirdi

Vali Çiçek, genç güreşçiyi ödüllendirdi
Vali Çiçek, genç güreşçiyi ödüllendirdi
- Haziran ayında Yalova'da düzenlenen Genç Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinci olan Derya Kayar, Muğla Valisi Çiçek tarafından ödüllendirildi

MUĞLA (AA) -  Genç Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinci olan Derya Kayar, Muğla Valisi Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu da katıldı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Vali Çiçek, başarılı sporcularla gurur duyduklarını söyledi.

Gençlerin yeteneklerini geliştirmeleri ve potansiyellerini kullanmaları için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Çiçek, "Gençlerimizin spora yönlenmesi, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına yardımcı olur. Genç sporcumuzun başarısının Türkiye sınırlarını aşacağını umuyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi. 

Çiçek, Genç sporcu Kayar'dan bundan sonraki şampiyonalarda da derece alacağına dair söz aldı. Vali Çiçek, Kayar'a tablet, eşofman takımı, satranç takımı ve kitap hediye etti. 

Akkuzu ise sevgi evlerinde kalan başarılı ve yetenekli sporcuları her anlamda desteklediklerini anlattı. Akkuzu, çocukların toplumla bütünleşerek, sportif ve sosyal aktivetelere katılıp  geleceğe emin adımlarla bakmalarını sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Güreş antrenörü Ayhan Deniz tarafından çalıştırılan Derya Kayar, Yalova'da yapılan Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olarak milli takıma seçilmişti. 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  kitap

  ,

  Çiçek

  ,

  Hediye

  ,

  Aile

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  derece

  ,

  Uzak

  ,

  muğla