Vali Çiçek, Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu

Vali Çiçek, Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu
Vali Çiçek, Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu
MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu.Vali Çiçek, Muğla Orman...

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gökova orman fidanlığında incelemelerde bulundu.

Vali Çiçek, Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Fidanlık Müdürü İzzet Bolatkıran ve Fidanlık Şefi Mehtap Yiğit'ten faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vatandaşların daha yeşil ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için bu tür merkezlerin faaliyetlerinin önemli olduğunu dile getiren Çiçek, isteyenlerin pazar günleri dışında her türlü süs bitkisi ve orman fidanı ihtiyacını fidanlıktan karşılayabileceğini söyledi.

Kara ise 207 farklı türde fidanın yetiştirildiği Gökova Orman Fidanlığı'nda 2014 yılında 3 milyon fidan üretimi gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Kara, 2014 yılında Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman haftası, yılbaşı ve özel günlerde vatandaşlara 75 bin fidan dağıtıldığını bildirerek, "Kızılçam, fıstık çamı, ardıç, kestane, acıbadem, sığla, kara servi, mavi servi, ceviz, berberi, ateş dikeni, taflan, şimşir, japon gülü gibi fidanların yetiştirildiği Gökova Orman Fidanlığı'ndan Orman Genel Müdürlüğü vasıtasıyla İzmir , Ankara , Isparta, İstanbul olmak üzere pek çok ilin orman ağacı ve süs bitkisi ihtiyacı karşılanmaktadır" dedi.