Vali Çiçek'ten "sağduyu" çağrısı

Vali Çiçek'ten "sağduyu" çağrısı
Vali Çiçek'ten "sağduyu" çağrısı
- Çiçek: -"Birliğimizi, beraberliğimizi ve gücümüzü bu zamanda göstermeliyiz. Bu günler, devletimizin tek vücut olması gerektiği en önemli zamanlardır"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, teröre karşı yapılan  protesto gösterilerinde dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek, yaşanan olayların herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Acıların bir ve beraber olunduğu zaman giderileceğini belirten Çiçek, "Bu cennet vatanımızı bölmek, parçalamak isteyenlere Allah fırsat vermesin. Terörü lanetlerken kimseye zarar vermemiz gerekiyor. Hepimiz bu vatan için çalışıyoruz. Bir bütün olduğumuzu unutmadan demokratik hak olan protestolar yapılmalı" dedi.

Çiçek, bölücü terör örgütünün oyununa gelmemek için tüm vatandaşların sağduyulu olması gerektiğini ifade etti.

Çalışarak, üreterek güçlü olunacağını vurgulayan Çiçek, " Ancak bu şekilde vatanımızı koruyabiliriz. Şu an yaşadığımız olaylar ve bu süreçte gösterdiğimiz tepkilerin boyutu çok önemli. Birliğimizi, beraberliğimizi ve gücümüzü bu zamanda göstermeliyiz. Bu günler devletimizin tek vücut olması gerektiği en önemli zamanlardır" diye konuştu.

Şehitlerin ruhlarını sızlatmamak ve şehit yakınlarının daha fazla incitilmemesi için Muğlalı vatandaşlara sağduyu çağrısı yapan Vali Çiçek, sözlerine şöyle devam etti:

"Terörü lanetlemek için yapılan protestoları provoke edenlere kanmayın. Vatandaşların evlerine, dükkanlarına ve canlarına zarar vermeden birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek tepkimizi koyalım. Bizim ecdadımız bu birliğin  sağlanması için kanlarını feda etti. Bizlere bu vatanı, bayrağı ve milleti bir bütün olarak emanet ettiler. Bizim yapmamız gereken de bu emanete sahip çıkmak. Terör olaylarına karşı protesto yapmak herkesin hakkı. Yürüyüş veya protesto yapılabilir ama vurmak, kırmak bize yakışmaz. Muğla'da bulunan herkesin şunu iyi bilmesini istiyorum, Eğer bir mücadelemiz varsa bir olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Milliyetçilik de bayrağı ve vatanı sevmek de budur."