Vücut geliştirmecilerden Kaymakam Gödekmerdan'a ziyaret

Vücut geliştirmecilerden Kaymakam Gödekmerdan'a ziyaret
Vücut geliştirmecilerden Kaymakam Gödekmerdan'a ziyaret
MUĞLA (AA) - Vücut Geliştirme Milli Takım Antrenörü Adnan Sır ile bir grup sporcu, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ı ziyaret etti.Bodrum'da...

MUĞLA (AA) - Vücut Geliştirme Milli Takım Antrenörü Adnan Sır ile bir grup sporcu, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ı ziyaret etti.

Bodrum'da yaşamını sürdüren Sır ile 2-5 Nisan tarihlerinde Antalya 'da düzenlenen " Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Milli Takım Avrupa Seçmeleri"nde dereceye giren sporcular, Kaymakam Gödekmerdan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, sporcuların Antalya'da gösterdiği başarıları kutlayan Gödekmerdan, "Türk sporu ve Bodrum adına önemli bir başarı. Sporcuları ve antrenörleri tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki yarışmalarda da güzel başarılar kazanırsınız" dedi.

Sır da Türkiye'de vücut geliştirme sporunda önemli dereceler alındığını kaydetti. Federasyonun ve bakanlığın "dopinge sıfır tolerans" adı altında çalışma başlattığını ifade eden Sır, şunları kaydetti:

"Sağlıklı nesiller yetiştirmek için başlattığı bu çalışmalarda federasyonumuz çok ciddi adımlar atmakta, bütün yarışlarda doping kontrolünü mecbur tutmaktadır. Bundan dolayı sporcularımız naturel çalışmalarıyla şaibe bırakmadan aldıkları Türkiye şampiyonluğundaki derecelerle milli takımı oluşturuyoruz."

Bodrum'dan iki sporcunun milli takımda bulunduğunu anlatan Sır, bu sporcuların yaklaşık bir ay sonra İspanya'nın Barcelona kentinde yapılacak Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandığını ifade etti.

Ziyarete Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü ve karateci Fatih Uzunlulu da katıldı.