"Yalnız Değilsiniz- Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi

"Yalnız Değilsiniz- Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi
"Yalnız Değilsiniz- Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi
- Proje kapsamında Muğla'da şehit çocuklarına tablet ve bilgisayar hediye edildi

MUĞLA  (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "Yalnız Değilsiniz- Türkiye 'nin En Büyük Ailesi" Projesi kapsamında Muğla ve ilçelerindeki şehit çocuklarına tablet ve bilgisayar hediye edildi.

Menteşe Öğretmenevi'nde düzenlenen törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu söyledi.

Vatana bir bütün olarak sahip çıkacaklarını belirten Çiçek, "Vatanımızın birliği, bayrağımızın dalgalanması için canla başla bölücü düşmanla mücadele eden, canını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin emanetlerini korumamız gerekiyor. Bu emanetlerinden en önemlisi, eşi, çocuğu, anne, babası ve yakınlarıdır" dedi.

Son günlerde yaşanan olayların kendilerini asla yıldırmadığına işaret eden Çiçek, "Bu emanetleri korurken yaşanan olaylar bizi asla yıldırmıyor. Aynı kararlılıkla bu emanetleri korumaya devam ediyoruz. Şehitlerimizin bizlerden isteği birbirimize düşmememiz, kardeş kardeşe düşmememiz, birliğimizi beraberliğimizin her an daim olmasıdır. Nifak tohumları ekilmesine müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "Yalnız Değilsiniz-Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında, şehit çocuklarına bilgisayar ve tablet dağıtımı yapıldığını hatırlatan Çiçek, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine Hanım'ın himayelerinde Türkiye çapında şehit yakınlarımızın çocuklarına bilgisayar vererek, onların bilgi dünyalarını genişletmek, geleceği araştıran, yön veren bilin insanları yetişmesine, iyi ekonomist, iyi asker olmasını sağlayacak konularda emsal bir vesile olacak bilgisayarlar veriyoruz. Şehit yakınlarının bu bilgisayarlara ihtiyacı olduğu için vermiyoruz. Bu güzel bir örnektir, umarım bu güzel örnek vesile olur."

Konuşmaların ardından şehit çocuklarına tablet ve bilgisayarlarını Vali Çiçek, Vali Yardımcısı Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zekir Arslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu verdi.