Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
- Muğla Valisi Çiçek: - "Yaşlılarına sahip çıkmayan millet hiçbir zaman güçlü olamaz"

MUĞLA (AA) - Abide-Hasan Nuri Öncüer Huzurevi'nde kalan yaşlılar, Muğla Valisi Amir Çiçek'i ziyaret etti.

Ziyarete, Vali Yardımcısı  Fatih Ürkmezer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Abide-Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nilüfer Keser ve huzurevinde kalan yaşlılar katıldı.

Vali Çiçek, ziyarette, Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla kendisini ziyaret eden huzurevi sakinlerine teşekkür etti. Muğla'da yapılan çalışmalarda yaşlıların memnuniyetinin önemli olduğunu belirten Çiçek, "Yaşlılarına sahip çıkmayan millet hiçbir zaman güçlü olamaz. Yaşlılarımızı sadece huzurevinde ziyaret etmiyoruz. Kendi evinde kalan yaşlılarımızın yanına da gidiyoruz. Yaşlılar Haftası, herkesin bir gün yaşlı olacağını göstermek adına farkındalık oluşturuyor. Özellikle bu konuda gençlerimizin bilinçlenmesi amacıyla bu hafta kutlanıyor" dedi.

Sağlık konusunda yaşlılara yardımcı olunduğunu vurgulayan Vali Çiçek, 65 yaş ve üstü kişilerin sağlıklı yaşamalarını hedefleyen, sağlık sorunları, kronik hastalıklarının tanı, tedavi ve takibini yapan geriatri biriminin kurulması için çalışma başlatılacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Nilüfer

  ,

  Fatih

  ,

  Çiçek

  ,

  Aile

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  muğla