Yatağan Belediye Başkanı, "Güzel Köylü" dizisine konuk oldu

Yatağan Belediye Başkanı, "Güzel Köylü" dizisine konuk oldu
Yatağan Belediye Başkanı, "Güzel Köylü" dizisine konuk oldu
- Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Güzel Köylü dizisinde Cemal ve Kamuran karakterlerinin nikahını kıymak için dizide rol aldı

MUĞLA (AA) - Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan ilçesinde çekimi süren Güzel Köylü dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Dizide Cemal karakterini oynayan Berk Cankat ile Kamuran karakterini canlandıran Esin Civangil arasında, Yatağan Belediyesi Evlendirme Salonu'nda nikah töreni düzenlendi. Nikahı kıymak için Başkan Işık diziye konuk oldu.

Berk Cankat, Gizem Karaca, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Esin Civangil, Mehmet Ali Nuroğlu ve Ali İpin gibi sanatçıların yer aldığı dizinin Başkan Işık'ın rol aldığı 32. bölümü henüz yayınlanmadı.

Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yatağan'da çekimleri süren dizi ile hava kirliliği ile anılan ilçenin bu özelliğinin unutulduğunu, bunun yerine kültürel ve tarihi yapısı ile tanınır hale geldiğini söyledi.

Yatağan'da bugüne kadar çok sayıda dizi ve sinema filminin çekildiğini belirten Işık, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar çekilen dizi ve filmler arasında en çok rağbeti Güzel Köylü dizisi gördü. Bozüyük Mahallesi'ne çekimler başladığından beri aylık ortalama 20 bin ziyaretçi geliyor. İlçemize gelen konuklarımız, büyük bir ekonomik katkının yanı sıra ilçenin tanıtılmasını da sağlıyor. Bu nedenle diziden gelen teklifi büyük bir mutlulukla kabul ettim. Dizinin yapımcısı Gold Film, yönetmeni Mustafa Şevki Doğan ve sanat yönetmeni Şakir Demirpehlivan'a teşekkür ediyorum."