Yatağan Termik Santrali'nde yangın söndürme tatbikatı

Yatağan Termik Santrali'nde yangın söndürme tatbikatı
Yatağan Termik Santrali'nde yangın söndürme tatbikatı
MUĞLA (AA) Yatağan Termik Santrali'nde işçilere verilen yangın söndürme eğitiminin ardından tatbikat yapıldı.Santraldeki maden ve santral işçilerine...

MUĞLA (AA) Yatağan Termik Santrali'nde işçilere verilen yangın söndürme eğitiminin ardından tatbikat yapıldı.

Santraldeki maden ve santral işçilerine yönelik eğitimi Denizli Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Müdürü Hakan Demir verdi.

Eğitimde, yangın çıkmadan alınması gereken önlemler, yangını söndürme teknikleri, yangın esnasında uygulanacak hareket tarzı, toplanma yerine ulaşma, bölüm şefleri ve kısım amirlerinin yangın sırasındaki görevleri ile binaların yangından korunması hakkında bilgi verildi.

Personele verilen teorik bilginin ardından tatbikata geçildi. Yangın söndürme cihazlarının kullanım şekilleri ve yangına nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterildi. 

Hakan Demir, tatbikatın ardından yaptığı açıklamada, tatbikatta santralde meydana gelebilecek yangın ve patlamalarda yapılması gerekenlerle güvenli tahliye  konularında çalışanlara bilgi verdiklerini söyledi.

Yatağan Termik Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu ise personele verilen eğitimlerin ve tatbikatın faydalı olduğunu vurgulayarak, hizmetiçi eğitimlerin devam edeceğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  Maden

  ,

  elektrik

  ,

  sanayi

  ,

  tahliye

  ,

  müdahale

  ,

  muğla