Yelken: TYF Yarıyıl Rs: X, Techno 293 ve Rs: One Yarışları

Yelken: TYF Yarıyıl Rs: X, Techno 293 ve Rs: One Yarışları
Yelken: TYF Yarıyıl Rs: X, Techno 293 ve Rs: One Yarışları
- Türkiye Yelken Federasyonunca düzenlenen Yarıyıl RS: X, Techno 293 ve RS: One Yarışları, Bodrum ilçesinde olumsuz havaya rağmen devam ediyor

MUĞLA (AA) - Türkiye Yelken Federasyonunca (TYF) Bodrum Belediyesinin destekleriyle ilçede düzenlenen Yarıyıl RS: X, Techno 293 ve RS: One Yarışları devam ediyor.  

Gümbet Koyu açıklarında düzenlenen yarışların 4'üncü gününde sporcular denizde renkli görüntüler oluşturdu. Denizdeki sert hava koşullarında devam eden yarışlarda sörfçüler  zaman zaman zor anlar yaşadı. 

İlk gün yarışlarında RS: X sınıfında birinci olan Galatasaray Yelken Şubesinden Onur Cavit Biriz, gazetecilere yaptığı açıklamada, zor hava koşullarına rağmen başarılı olduğunu söyledi.

Bu sporu 7 yıldır yaptığını anlatan Biriz, "Çok sert rüzgarlarla karşılaştık ama güzeldi. Daha önce de RS: X genç sınıfında derecelerim var" diye konuştu.

RS: X, RS: One, Tekno 293 17 Yaş Altı, 15 Yaş Altı, 13 Yaş Altı olmak üzere toplam üç ana kategoride yapılan yarışlarda 63 sporcu sert rüzgara rağmen kıyasıya mücadele ediyor.   

Öte yandan Bodrum'da kamp yapan Galatasaray Yelken Şubesi ve Tekirdağ Yelken Şubesi takımlarının optimist alt yapı sporcularına Bodrum'daki yelken kulüpleri de eklenince ortaya renkli görüntüler çıkıyor.  

Gümbet Koyu'ndaki hareketliliği sahilden ve tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu tepeden izleyen vatandaşlar bol bol fotoğraf çekiyor.

Yarışlar, 7 Şubat'a kadar devam edecek.