Yelken:
Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları

Yelken:<br/>Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları
Yelken:<br/>Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları
-Türkiye Yelken Federasyonu ile Bodrum Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen yelken yarışlarında 30 ilden 400'e yakın sporcu mücadele etti

MUĞLA (AA) - Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Optimist - Optimist Junior Yarıyıl Kupası Yarışları, Bodrum ilçesinde başladı.

Yalıkavak Mahallesi'nde gerçekleştirilen yarışlara 30 ilden 400'e yakın sporcu katıldı. Yarışlar, elverişsiz hava şartları nedeniyle, bir süre geç başladı. Yalıkavak açıklarında yerini alan yüzlerce yelkenci, denizde renkli görüntüler oluşturdu.

Start bölgesinde toplanan bazı yarışmacılar ise yoğun dalgalar nedeniyle zaman zaman birbiriyle çarpıştı. Optimist - Optimist Junior, Laser 4.7 ve Ladial sınıflarında yapılan yarışlar, 1 Şubat'ta yapılacak mücadelenin ardından ödül töreniyle sona erecek. 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yarıyıl Kupası yarışlarını Bodrum'da geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Yarışlara Bodrum Belediyesinin de destek verdiğini anlatan Belli, "Her sene burada yapılan ve sezonun ilk yarışı olan yarıyıl kupası yarışlarının startını verdik. Bu yarışlar Yalıkavak ile özdeşleşti. Bu sene de aynı şekilde yapıyoruz. Bu yarışın ardından yeni bir yarış daha düzenlenecek" dedi. 

- "Bodrum, yelken üssü olacak"

Bodrum'da olimpik milli takım tesisleri için çalışma yaptıklarını anlatan Belli, yakında burada olimpik milli takımın tesislerinin de temelini atmayı planladıklarını kaydetti. Belli, "Bodrum ileride çok daha büyük bir marka, çok daha lüks ve yelkenin nabzının attığı bir yer olacak. Burası artık yelkenin üssü." diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bodrum

  ,

  Lüks

  ,

  Hava

  ,

  ödül

  ,

  zaman

  ,

  muğla

  ,

  yarıyıl