Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Çiçek'i ziyaret etti

Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Çiçek'i ziyaret etti
Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Çiçek'i ziyaret etti
MUĞLA (AA) - Yönetmen, senarist ve oyuncu Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek'i ziyaret etti.Ziyarette, Erdoğan, Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde...

MUĞLA (AA) - Yönetmen, senarist ve oyuncu Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek'i ziyaret etti.

Ziyarette, Erdoğan, Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yakın zamanda çekimine başlayacağı yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı  "Yeşil Elmalar" filmi hakkında Vali Çiçek'e bilgi verdi.

 Sanatçıya Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale eşlik etti.

Ziyarette filmin kendi hayatından izler taşıdığını söyleyen Erdoğan Muğla'yı çok sevdiğini dile getirdi.

Muğla'nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile muhteşem bir coğrafya olduğunu dile getiren Vali Çiçek, sanatçı Yılmaz Erdoğan'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Turizm ile ön plana çıkan Muğla'nın her ilçesinin farklı güzelliklere ev sahipliği yaptığına değinen Çiçek, son zamanlarda Muğla ve ilçelerinde çekilen ve çekimlerine devam edilen filmlerle Muğla'nın doğal film platosuna dönüştüğüne dikkat çekti.

Muğla ekonomisinin can damarı olan turizmin 12 aya yayılması konusunda yörede çekilen filmlerin tanıtıma çok önemli katkı sağladığını belirten  Çiçek, sinema sanatıyla Muğla'yı seyirci ile buluşturacak "Yeşil Elmalar" filmi için sanatçı Yılmaz Erdoğan'a başarılar diledi.

Sinema filmlerinin sosyal ve ekonomik yönüyle Muğla için vazgeçilmez unsur olduğuna işaret eden Çiçek, şunları söyledi:

"Türkan Şoray ve Yüksel Aksu gibi önemli sinemacılarımız yaz döneminde Muğla'mızın farklı yörelerinde film çektiler. Bu çalışmalar bizi çok heyecanlandırdı. Muğla ve ilçelerinin tanıtımı ve bilinirliğinin artması açısından bu çalışmaların çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben bu çalışmaları destekliyorum ve bu çalışmaları yapanlara teşekkür ediyorum. Biz valilik, kaymakamlık ve belediye başkanlarımız ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız."