Yıpranan bayrağı değiştirmek isterken gözaltına alınıyorlardı

Yıpranan bayrağı değiştirmek isterken gözaltına alınıyorlardı
Yıpranan bayrağı değiştirmek isterken gözaltına alınıyorlardı
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir tepedeki gönder ile yıpranan bayrağı değiştirmek için harekete geçen gruptakilere "bayrak indiriliyor" ihbarı üzerine bölgeye gelen polisler müdahale etmek istedi - Kendi yaptıkları daha uzun göndere yeniledikleri bayrağı çektikleri anlaşılan gruptakiler gözaltına alınmaktan kurtuldu

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde bir tepedeki bayrağın "tekbir getiren grup tarafından indirildiği" ihbarı polisi harekete geçirdi. Gruptakilerin, eski gönderi daha uzunuyla değiştirerek yıpranan bayrağı değiştirdikleri anlaşıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Konacık Mahallesi Gazderesi mevkisinde bir tepede bulunan Türk bayrağının "tekbirler getirilerek indirildiği" ihbarı üzerine Bodrum Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda sivil ve resmi ekip bölgeye sevk edildi.

Ekipler bölgeye ulaştıklarında bir grubun bayrak direğinin çevresinde cep telefonlarıyla fotoğraf çektirdiğini gördü. Yapılan inceleme sonucu, 5 kişiden oluşan ve sanayi sitesinde çalışan gruptakilerin, yeterince uzun bulmadıkları gönder yerine kendi yaptıkları daha uzun gönderi diktikleri, hava şartları nedeniyle yıpranan eski bayrak yerine de yenisini çektikleri belirlendi.   

Gruptakiler daha sonra eski gönder ile bayrağı yanlarına alarak bölgeden uzaklaştı. 

Gruptakilerden Ercan Okyay,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Konacık Sanayi Sitesinde çalıştıklarını belirterek, önceki gönder ve bayrağı yeterince büyük bulmadıkları ve eskidiği için yenisiyle değiştirme kararı aldıklarını anlattı.

Okyay, "Eski bayrak ufaktı, hatta yırtıktı. Gururumuza yediremedik Türk olarak gittik arkadaşlarla hep beraber diktik. Allah razı olsun herkesten. Allah bir, bayrak bir, başka yok" diye konuştu. 

Okyay'ın yanı sıra gruptaki diğer kişiler Hakan Hüseyin Aşık, Fatih Çiftçi, Erkan Okyay ve Selim Kılınç ifadelerine başvurulmak üzere Bodrum Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.