Yunanistan'daki mali kriz

Yunanistan'daki mali kriz
Yunanistan'daki mali kriz
- Rodos Müslümanları Derneği Başkan Yardımcısı Sellavcı: "Elimizdeki az miktarda nakit parayı ilaç ve acil ihtiyaçlarımız için harcıyoruz"

MUĞLA (AA) - Rodos Müslümanları Derneği Başkan Yardımcısı Behice Sellavcı, Yunanistan 'daki ekonomik kriz yüzünden zor günler yaşadıklarını, bankalardan çekebildikleri parayı da ilaç almak ve acil ihtiyaçları için kullandıklarını bildirdi.

Sellavcı, yaptığı yazılı açıklamada, ülkedeki krizin diğer Yunanlar gibi Rodos'ta yaşayan 3 bin civarındaki Müslümanı da zor durumda bıraktığını belirtti.

Yunanistan'ın en zengin adalarından birinde yaşadıklarını vurgulayan Sellavcı, "Ekonomi önceden de iyi sayılmazdı ama yine de idare ediyorduk. Şimdi artık idare edemiyoruz" ifadesini kullandı.

Ekonomide yaşanan son gelişmelerin kendilerini de çok etkilediğini bildiren Sellavcı, şöyle devam etti:

"Maalesef bankada olan paramızı ve maaşlarımızı istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Bankamatiklerden günde sadece 60 avro alabiliyoruz. O da her gün olmuyor çünkü bankamatikteki nakit para çabuk bitiyor. Yaşlılar emekli maaşlarını tamamıyla alamıyor. Elimizde olanı idareli kullanmak zorundayız."

Sellavcı, alışveriş merkezleri ile akaryakıt istasyonlarının boş olduğunu, kredi kartıyla satış yapılmadığını anlatarak, "Elimizdeki az miktarda nakit parayı ilaç ve acil ihtiyaçlarımız için harcıyoruz. Hem biz hem de Yunanlar Datça'ya hasret kaldı. Ekonominin düzelmesini ve ilk fırsatta Datça pazarından alışveriş yapmayı, gezmeyi, iyi vakit geçirmeyi istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.