Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Muğla'nın Seydikemer ilçesinde kar yağışı nedeniyle kapanan bazı mahalle yollarında belediye ekiplerinin çalışması sürüyor

MUĞLA (AA) - Seydikemer Belediyesi ekipleri, ilçede hafta boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yollarındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Karayolları ile ortaklaşa, Fethiye- Antalya karayolu ile mahallelere ulaşımı sağlayan ara yollarda kar küreme araçlarıyla çalışmasına devam ediyor.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm yurtta etkili olan soğuk havanın ilçeyi de etkisi altına aldığını söyledi.

Yüksek kesimlerdeki bazı mahalle yollarının yoğun kar yağışı nedeniyle kapandığına dikkati çeken Otgöz, şöyle konuştu:

"Ekiplerimiz Çobanisa, Bekçiler, Doğanlar, Çaltılar, Bayır, Temel, Ceylan, Boğalar mahallelerinin yanı sıra ana arterlerde ve mahallelere giden ara yollarda kar küreme araçlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın yaşadıkları yere rahat ulaşmaları için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik."

Otgöz, kış boyunca bir ekibi yayla bölgesinde konuşlandırarak, kar küreme çalışmalarının yanı sıra su baskını gibi durumlarda acil müdahale imkanı sağlayabileceklerini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Fethiye

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  müdahale

  ,

  muğla