Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kar yağışı nedeniyle kapanan Muğla-Denizli karayolu, ekiplerin 3 saat süren çalışmalarının ardından kontrollü ulaşıma açıldı

MUĞLA (AA) - Muğla bir hafta aradan sonra akşam yüksek kesimlerde tekrar başlayan kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yollarda ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterirken, Muğla-Denizli karayolunda ise kar kalınlığı 30 santimetre oldu.

Kar yağışının etkili olduğu Muğla-Denizli karayolu Boynuzcuk geçidi mevkisinde yol kapandı. Jandarma ve polis ekipleri Gazeller mevkisinde araçların Muğla istikametine geçişine izin vermedi. Yağış nedeniyle yolda bekleyen araçların ise 3 saat süren çalışmanın ardından kontrollü olarak geçişine izin verildi.

Trafik ekipleri, bölgede zincirli araçların geçişine izin verirken, karayolları ekipleri güzergahın açık tutulması için kar küreme aracıyla çalışma yapıp, yola tuz atıyor.

Kar yağışı nedeniyle kayarak Muğla-Denizli karayolunu kapatan bir tır ise karayolları kar küreme aracı tarafından halat bağlanarak kurtarıldı. Yolda kalan bazı araçlar ise vatandaşların yardımıyla kurtarılmaya çalışıldı. Bölgede kar temizleme çalışmaları devam ediyor.


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  jandarma

  ,

  kar

  ,

  muğla