10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Asya, mesajında, AK Parti...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Asya, mesajında, AK Parti hükümetleri döneminde basın çalışanlarının özgür bir ortamda görev yapmaları için ciddi adımlar atıldığını belirtti.

Gazeteciliğin dünyanın en güzel, heyecanlı ve en zor mesleklerinden biri olduğuna dikkat çeken Asya, mesajında şunları kaydetti:

"Gazeteci, ilettiği her haber ve bilginin sorumluluğunu üstlenir ve paylaşır. 21. yüzyılın yükselen değerleri arasında ilk sıralarda medya ve iletişim yer almaktadır. Bu bağlamda basının sorumluluğu ve omuzlarındaki yük, geçmiş yıllara göre çok daha fazladır. Güvenilirlik, doğru haber, objektiflik, basın meslek ilkelerine bağlılık, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi unsurlar, demokratik toplumlar için vazgeçilmezdir. Demokrasi ile kamuoyu arasındaki güçlü bağ, kamuoyunun oluşmasında en doğru ve objektif bilgilendirme kaynaklarından biri olan basının önemini artırmaktadır. Çok büyük emek, fedakarlık ve sorumluluk isteyen gazetecilik mesleği, ülkemizin sosyal , kültürel ve ekonomik gelişmesine de önemli katkılarda bulunmaktadır. Basına gönül vermiş, bu yolda emek veren tüm gazetecilerimizin, sosyal haklarını güvence altına alan yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, mesleklerinde başarılar diliyorum."

Medyanın geçmiş dönemlere kıyasla daha özgür ve çok sesli hale gelmesine hükümetin öncülük ettiğini aktaran Asya, aynı zamanda demokratikleşme ve şeffaflaşma politikalarında da basının kilit rol oynadığını bildirdi.