14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Asya, mesajında, herkesin kaliteli, sağlık...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Asya, mesajında, herkesin kaliteli, sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Mesajında, AK Parti hükümetlerinin yurt çapında sağlık alanında reform niteliğinde yatırım ve hizmetler yaptığına yer veren Asya, şöyle devam etti:

"Hükümetimizin özellikle son yıllarda sağlık alanındaki başarılı çalışmaları ile dünya ülkeleri arasında önemli bir mesafe kat etmiştir. Hükümetimiz, her ferdin temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en güvenilir ve en kaliteli şekilde milletimize ulaştırmayı hedeflemiştir. Halkımızın desteği, sağlık personellerimizin ve doktorlarımızın çalışmaları ile 12 yıllık AK Parti hükümeti iktidarı dönemi süresince sağlık alanında büyük kazanımlara imza atıldı. Sebebi ve gerekçesi ne olursa olsun sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddet olayları da kınıyorum. İnsanların hayatlarını kurtarmak için bu kadar büyük fedakarlıklarla, gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarına böyle bir davranışın sergilenmesi kesinlikle yanlış ve asla olmaması gerekir. Şiddet asla bir hak arama metodu değildir. Artık bu tür çağ dışı, kaba kuvvete dayalı davranış ve hareketlerin son bulması gerekiyor."

Asya, mesajını, "Bu duygu ve düşüncelerle insan hayatını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum" ifadeleriyle tamamladı.