18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Çanakkale Zaferi'nin...

MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferi'nin milletin yeniden diriliş destanı olduğunu belirten Işık, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale'de omuz omuza yatan şehitlerin, milletin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü örneği olduğunu ifade etti.

Işık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu güzel vatan için 250 bin şehidin verildiği eşine rastlanır bir savaş daha yoktur. Birlik ve beraberliğiyle birçok zorluğun üstesinden gelmiş aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır. Vatan toprakları için canlarını seve seve feda ederek, bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, bağımsızlığımızı, sarsılmaz imanlarıyla eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olamayan bir destan yazmış, kendisinden çok daha güçlü bir orduyu Çanakkale Boğazı'nın serin sularına gömerek, bize gururla anlatacağımız bir zafer, huzurla yaşayacağımız bir vatan bırakmıştır."