19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Muş Valisi Büyükersoy, mesaj yayımladı

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyükersoy, mesajında 19 Mayıs'ın Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 96 yıl önce Samsun'a çıktığı ve milli mücadelenin başlangıcının sembolü olduğunu belirtti.

19 Mayıs 1919'da başlayan bağımsızlık mücadelesiyle ilk adımları atılan cumhuriyetin, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için herkese görevler düştüğünü aktaran Büyükersoy, mesajında şunlara yer verdi:

"Özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Atalarımızdan yadigar kalan ve bizlere vatan olan ülkemizin geleceği gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz, çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin ve Muşlu hemşehrilerimin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyoruz."