24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Asya, mesajında, ağır şartlar altında çalışan basın...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, ağır şartlar altında çalışan basın emekçilerinin, her dönemde halkın gözü ve kulağı olduğunu belirtti.

Basın mensuplarının kamuoyunu bilgilendirme hakkına sahip olduğunu ve devletin çıkarlarını gözettiğini bildiren Asya, şunları kaydetti:

"Basın, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Basın, toplumun gören gözü ve işiten kulağıdır. Genelde ve yerel yaşanan hadiseleri topluma yansıtan en önemli araçtır. Özellikle biz yerel yönetimler, basına büyük önem veriyoruz. Bizi, şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak ve yaptığımızı halka ulaştıracak yerel basındır. Basının sadece yapılan değil, yapılmayanları da gündeme getirerek, bize yön göstermesi  son derece önemlidir. Bu anlamda bilginin topluma ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışı ile toplumsal değerlere, kişisel hak ve özgürlüklere saygı çerçevesinde, görevlerini yürüten değerli basın kuruluşlarımız ve basın çalışanları, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. Bu duygularla her şartta cefakarca çalışan basın çalışanlarımızın bayramını kutlarım."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  Yayın

  ,

  Asya

  ,

  derece