3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
- Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen programa katılacak

MUŞ (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Garanti 1. Ligi'nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek programa katılacak.

Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı ve Bedensel Engelliler Basketbol Takımı kaptanı Bedri Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek programa davet edildiklerini söyledi.

Korkmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bizi sarayda kabul edecekleri bilgisini aldık. Aslında bizim yıllardır en büyük hayalimiz Cumhurbaşkanımızla bir araya gelerek sıkıntılarımızı birebir aktarmaktı. Bu hayalimiz gerçekleşiyor" dedi.

Zor şartlar altında 15 yıl önce dernek ve spor kulübü olarak kurulduklarını aktaran Korkmaz, "Dönemin valilerinin katkılarıyla yapılan bazı projeler sayesinde belli bir aşamaya geldik. Şu anda faaliyetlerimize zor şartlar altında devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Daha önce engelliler sokağa çıkamazken, AK Parti hükümetleri döneminde hayal edilemeyecek büyük yenilikler gerçekleştiğini vurgulayan Korkmaz, "AK Partinin hayata geçirdiği projelerle gerek sosyal gerekse ekonomik bakımından olumlu gelişmeler yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi davet ediyor. 15 yıldır kendimizden ve ailemizden ödün vererek devam ettiğimiz bu mücadeleyi en azından Cumhurbaşkanımıza sunma şansımız olacak" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Garanti 1. Ligi'nde mücadele eden tek spor kulübü olarak destek alamadıklarını vurgulayan Korkmaz, bu konuyu Cumhurbaşkanına aktaracaklarını belirtti.