3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
- Muş Valisi Yavuz, mesaj yayımladı

MUŞ (AA) - Muş Valisi Seddar Yavuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, engelin sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu sağlık sorunu değil, herkesi ilgilendiren, tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir sosyal olgu olduğunu belirtti.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu aktaran Yavuz, şunları kaydetti:

"Kimisi ailemizin bir ferdi kimisi bir yakınımız veya komşumuz olan engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun ayrılmaz parçalarıdır. Bu sebepledir ki kimsenin ve devletimizin de görmezden gelemeyeceği gibi bir konudur engelli vatandaşlarımız. Engellilerimizin kendine olan güvenlerinin sağlanması, üretim ve hizmetleriyle aileleri ve topluma faydalı olabilmeleri amacıyla bu vatandaşlarımızın kamuda ve özel sektörde istihdamları yönünde çeşitli düzenlemeler uygulanmıştır."

Muş'ta engelli vatandaşlara yönelik sunulan hizmetler dışında, nakdi yardımlar da yapıldığını belirten Yavuz, Valilik olarak sosyal devlet anlayışı ve hükumetin engelli vatandaşları samimiyetle kucaklayan politikalarının ilde uygulayıcısı, engellilerin sahibi ve takipçisi olacaklarını kaydetti.

Yavuz, "Toplumumuzda engellilik kavramına olan duyarlılığın yükseltilmesi amacıyla düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum" ifadelerini kullandı.