Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar sürüyor

Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar sürüyor
Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar sürüyor
MUŞ (AA) - Muş Belediyesince, bir süre önce yapımına başlanılan Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar devam ediyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen...

MUŞ (AA) - Muş Belediyesince, bir süre önce yapımına başlanılan Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar devam ediyor.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, parkın en geç 1,5 ay sonra halkın hizmetinde olacağını belirtti. 

 İnsanların aileleriyle sakin ve huzurlu vakit geçirebilmeleri için alternatif alanlar yapmayı amaçladıklarını ifade eden Asya, şöyle konuştu:

"Ahmed-i Hani Parkı'nda çalışmalar hızla devam ediyor. Burası bölgenin en modern parkı olacak. Belediyeye ait 20 bin metrekarelik yeri, yeşil alan olarak değerlendirmek istedik. Mimarlarımızın çalışmalarıyla burada bir park oluşturmaya başladık. Parka mutasavvıf İslam alimi ve Kürt edebiyatçısı olarak bilinen Ahmed-i Hani'nin ismini verdik. Parkta restoran, süs havuzu, anfi tiyatro ve kamelya yer alacak. Parkta gençlerimizin ve çocuklarımızın istifade edebilmesi için halı saha, voleybol ve basketbol sahası da inşa etmeyi planlıyoruz. Yeşil alan çalışmalarımız sadece bunlarla sınırlı kalmayacak."


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Modern

  ,

  Voleybol