AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz:
- "Ülkenin 81 vilayetinde teşkilatı olan tek parti AK Parti'dir. Diğer partilerin teşkilat kurmakta zorluk çektiklerini görüyoruz ve çoğu sandıklarda emareleri bile yok"

MUŞ (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, "Ülkenin 81 vilayetinde teşkilatı olan tek parti AK Parti'dir. Diğer partilerin teşkilat kurmakta zorluk çektiklerini görüyoruz ve çoğu sandıklarda emareleri bile yok" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Muş'a gelen Demiröz, havalimanında yaptığı açıklamada, AK Parti'nin hiçbir parti ile yarışmadığını belirterek, 81 ilde tek başına çalıştığını ifade etti.

1 Kasım'da yapılacak seçimlerden çok ümitli olduklarını vurgulayan Demiröz,  şunları söyledi:

"Zaten güvenlik güçlerimiz terör örgütü ile mücadele veriyor. Biz kendi alanımızda siyaset yapıyoruz. İnşallah 1 Kasım ülkenin, bölge ülkelerinin, tüm mazlum ülkelerin zaferle çıkacağı gün olacak. Sayın Başbakanımızla Erzurum'daki mitinge katıldık. Oradaki coşkuyu  gördük. Vatandaşlarımızın Türkiye 'yi idare edebilecek tek partiyi, AK Parti olarak gördüğüne şahit olduk. Diğer partiler ne ekip ne de gelecekteki vaatler olarak, ülkeyi yönetmeye hazır değiller. Yönetmeye programları bile yok. Ülkenin 81 vilayetinde teşkilatı olan tek parti AK Parti'dir. Diğer partilerin teşkilat kurmakta zorluk çektiklerini görüyoruz ve çoğu sandıklarda emareleri bile yok."

Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde çok sıkıntılı günler yaşandığını anlatan Demiröz, Ortadoğu'da, kuzeyde, Balkanlar'da hem ekonomik hem siyasal çalkantıların görüldüğü bir dönemde, ülkeyi düzlüğe çıkarabilecek tek partinin, AK Parti olduğunu kaydetti.

Demiröz, "Bölge illerini de gezeceğiz. Muş, Bingöl, Elazığ, Ağrı, Kars, Van, Batman ve Diyarbakır başta olmak üzere tüm illere gideceğiz. İnşallah bu bölgelerde vatandaşlarımız, 7 Haziran'daki yaptıkları, sonuçları gördükleri ve izledikleri 'yanlışlık' demeyelim, takdirleri inşallah AK Parti'ye yönelik fikirlerini değiştireceklerdir" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin "HDP dışında tüm partilerle koalisyon kurmaya hazır oldukları" yönündeki açıklamasını da değerlendiren Demiröz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Doğrusu o günden bugüne ne değişti bilemiyoruz. 7 Haziran günü çıkıp her şeye 'hayır' diyen Bahçeli, birden bire tabi herhalde tabanının baskısıyla bugün de koalisyona hazır olduklarını söylüyor. Ama herhalde yapabileceği tek koalisyon arkadaşı HDP olacaktır diye düşünüyorum. Hayırlı olsun onlarla, yapsınlar, kursunlar. Çünkü biz inşallah 1 Kasım'da koalisyon değil tek başına iktidar olacağız."