Alparslan-2 Barajı'ndaki çalışmalara ara verildi

Alparslan-2 Barajı'ndaki çalışmalara ara verildi
Alparslan-2 Barajı'ndaki çalışmalara ara verildi
MUŞ (AA) - Muş'ta yapımı devam eden Alparslan-2 Barajı çalışmalarına, vatandaşların kamulaştırma bedellerinin ödenmemesi nedeniyle ara verildiği...

MUŞ (AA) - Muş'ta yapımı devam eden Alparslan-2 Barajı çalışmalarına, vatandaşların kamulaştırma bedellerinin ödenmemesi nedeniyle ara verildiği bildirildi.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, firma yetkilileriyle yaptığı görüşmede, baraj kapsamına giren vatandaşlara ait arazilerin kamulaştırma bedellerinin ödenmemesi nedeniyle bu yıl çalışmalara ara verildiği bilgisini aktardığını söyledi.

Firmaların kendi aralarında aldıkları kararla bu yıl sadece kamulaştırma işlemlerini tamamlamak için fiziki çalışmalara ara verdiklerini bildiren Büyükersoy, "Müteahhit firmalarla arasında olumsuzluk olup olmadığını bilemiyorum ancak yaklaşık bir ay önce bana geldiler ve bu yıl sadece kamulaştırma işleriyle uğraşacaklarını, vatandaşların kamulaştırmadan kalan paralarını ödemek için çalışmalara ara vermek zorunda ve önümüzdeki yıl fiziki çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini söylediler" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    firma