Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- Muş'ta, saldırı dolayısıyla çok sayıda düğün ertenledi, bazı düğünlerde de eğlence programlarının yerine mevlit okutuldu

MUŞ (AA)  - Muş'ta,  Ankara Tren Garı yakınlarında meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla çok sayıda düğün ertelendi, bazı düğünlerde de eğlence programları yerine mevlit okutuldu.

Üç gün ulusal yas ilan edilmesi nedeniyle köylerdeki Türk bayrakları da yarıya indirildi. 

Merkeze bağlı Taşoluk köyünde, Mehmet ve Hicran Çakıl'ın düğünündeki eğlence, Ankara'daki terör saldırısı dolayısıyla iptal edilerek, mevlit okutuldu.

Gelinin amcası ve korucu başı Nimet Çakıl, AA muhabirine, düğünü iptal etmek istediklerini ancak davetiyeleri dağıttıkları için gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını söyledi. 

Buna rağmen düğündeki eğlence programını iptal ettiklerini vurgulayan Çakıl, şunları kaydetti:

"Düğünde mevlit okuttuk. Orada yakınlarını kaybedenlerin acısı bizim acımızdır. Biz hiç kimsenin ölümünü istemiyoruz, huzur ve barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz. Yaşanan bu olayın zarardan başka hiç kimseye faydası yok. Terör olayları yıllardır bölge halkına zarar vermekten başka bir şey yapmamıştır. Ankara'daki olaylar nedeniyle köyümüzdeki Türk bayrağını da yarıya indirdik. Bu olayı yapanları şiddetle kınıyoruz."

  Düğüne katılan yüzlerce davetliye yemek ikram edilmesinin ardından, asılan Türk bayrağının altında takı töreni yapıldı.  

 Korkut ilçesine bağlı Boğaziçi köyünde de Süleyman ve Ebru Arat'ın düğünü, Ankara'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle ertelendi. 

Baba Kemal Arat, oğlunun maliye müfettişi olması dolayısıyla Ankara'dan ve İstanbul 'dan da çok sayıda davetlinin düğün için köye geldiğini belirterek, Ankara'daki olayı duyar duymaz düğünü ertelediklerini söyledi.

Şehir dışından gelen davetlilerin de yaşadıkları kentlere döndüğünü dile getiren Arat, "Bu kadar insan, hayatını kaybetmişken, bizim burada eğlenceli, sazlı, sözlü düğün yapmamız saygısızlık olurdu. Bu nedenle düğünü erteledik. Bu tür olayları şiddetle kınıyoruz. Bunlar ülkemizin birliğine ve beraberliğine yapılan saldırılardır. Bu tür olaylar inşallah bir daha yaşanmasın" dedi.

Arat, ertelenen düğünü gelecek hafta yakın akrabalarla kendi aralarında yapacaklarını sözlerine ekledi.