Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: - "Türkiye'yi kalkınma yolundan, demokrasi, açılım yolundan edemeyecekler. Kimseye bu fırsat verilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz en kısa zamanda bu olayının faillerini bulup, kanun önüne getirecek. Buna inancımız tamdır"

MUŞ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin, " Türkiye 'yi kalkınma yolundan, demokrasi, açılım yolundan edemeyecekler. Kimseye bu fırsat verilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz en kısa zamanda bu olayının faillerini bulup, kanun önüne getirecek. Buna inancımız tamdır" dedi.

Demiröz, AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından  Atatürk Çocuk Parkı'nda düzenlenen istişare toplantısının ardından, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ve milletvekili adaylarıyla, esnafı ve kadın kollarının seçim bürosunu ziyaret etti.

Vedat Demiröz, seçim bürosunda AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Ankara'da gerçekleşen vahim olaydan dolayı çok üzüntülü olduklarını belirterek, "Ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozmak isteyenler maalesef böyle bir üzücü olaya sebebiyet verdiler. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

"Ülke olarak, böyle zor günlerde daha sıkı birbirimize kenetleniyoruz" diyen Demiröz, şöyle devam etti:

"Yine öyle olacak. Türkiye, büyük ihtimalle dış güçlerin desteğiyle yapılan bu olayı, en hafif şekilde atlatacak. Bu vesileyle ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Büyük bir ülkeyiz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenler var. Bununla ilgili emelleri olanlar var ama bugün de gezdik gördük, vatandaşımız bu olayların artık tamamen provokatif olay olduğuna inanmış. Herkes bizden daha iyi görüyor. Onun için hiç kimse artık bundan sonra böyle şeylere yeltenemeyecek. Çünkü emellerine ulaşamayacaklardır."

Bin yıllık kardeşliğin devam ettiğini aktaran Demiröz, "Bu ülke, ülkesine, devletine, bayrağına, dinine ve imanına sahip olan insanlarla dolu. Türkiye'yi kalkınma yolundan, demokrasi, açılım yolundan edemeyecekler. Kimseye bu fırsat verilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz en kısa zamanda bu olayının faillerini bulup, kanun önüne getirecek. Buna inancımız tamdır" diye konuştu.

Demiröz, herkesin kalbinin Ankara'da yaralandığını dile getirerek, "Hepimiz kardeşiz, kim olursa olsun, düşüncesi ne olursa olsun. Ankara'daki olay hepimizi üzdü. Bu nedenle Türkiye çapında 3 günlük ulusal yas ilan edildi. En ücra köyümüzde bile, Muş'ta, Elazığ'da, Bitlis'te, her tarafta bütün vatandaşlarımız buna riayet etti. Bayrakları yarıya indirdi, birçok yerde düğün ve eğlenceler iptal edildi" ifadelerini kullandı.