Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
MUŞ (AA) - Memur-Sen Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Ankara Garı'nda meydana gelen patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı.Başkan Vurar,...

MUŞ (AA) - Memur-Sen Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, Ankara Garı'nda meydana gelen patlamayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Başkan Vurar, açıklamasında, "10 Ekim Cumartesi günü  insanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün, Ankara'daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı" dedi.

Terörü besleyen kirli mahfilleri ifşa etmekte kararlı olduklarını kaydeden Vurar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ankara'yı kana bulayan, milletimizi yasa boğan, 97 insanımızın hayatla bağını kopartan canileri ve onları azmettirenleri, kim olduğuna, hangi gerekçeyle hareket ettiğine, neyi hedeflediğine, kime hizmet ettiğine bakmaksızın lanetliyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapan taşeronların, teröre asıl işverenlik yapanların, azmettirenlerin, vahşet emrini verenlerin bir an önce bulunmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Devletin bütün kurumlarını, yetkililerini, siyasi partileri, siyasi liderleri ve tüm siyasi aktörleri, Türkiye 'nin bütün sivil toplum örgütlerini teröre karşı tek ses olmaya, terörü bitirmeye kararlı nefes olmaya, ortak hareket etmeye, yasta ortaklaşmaya, terörle mücadeleye yoğunlaşmaya davet ediyoruz."