Başbakan Yardımcısı Yılmaz Muş'ta

Başbakan Yardımcısı Yılmaz Muş'ta
Başbakan Yardımcısı Yılmaz Muş'ta
- Yılmaz: "Hiçbir koalisyon hükümeti döneminde Türkiye, ekonomide de demokraside de ilerleyemedi. Güçlü, istikrarlı yönetimler zamanında her iki alanda da çok şükür ilerlemeler oldu" - "Devlet olarak, kamu olarak Doğu ve Güneydoğu'ya, pozitif ayrımcılık diyorlar, yani olumlu yönde ayrımcılık yaptık. Sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamadık, geçmişin ihmallerini, açıklarını da kapattık"

MUŞ (AA) - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Hiçbir koalisyon hükümeti döneminde Türkiye , ekonomide de demokraside de ilerleyemedi. Güçlü, istikrarlı yönetimler zamanında her iki alanda da çok şükür ilerlemeler oldu" dedi.

Bingöl'deki temaslarının ardından karayoluyla Muş'a gelen Yılmaz'ı, Yaygın beldesi girişinde Vali Seddar Yavuz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün, Yaygın Belediye Başkanı Selahattin Yalçın ve partililer karşıladı.

Yaygın beldesindeki bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri döneminde gerçekleşen yatırımlara değindi.

AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'de, 100 lira verginin 86 lirasının faize gittiğini anımsatan Yılmaz, "Geriye kalan 14 lirayla hizmet etmeye çalışıyorduk. Şimdi tam tersi bir tablo var. Dolayısıyla geçmişte de Türkiye aynı Türkiye, devlet aynı devletti ama bu kadar hizmet yapılamıyordu. Borçlu, zayıf hükümetler olduğu için hizmet de olmuyordu. Koalisyon yapıları, krizler... Belli yaşın üstündekiler o dönemleri yaşadılar" ifadelerini kullandı. 

"Tek başına bir hükümet devam etsin mi, etmesin mi? İstikrarlı, güçlü bir hükümet devam etsin mi, etmesin mi? Aslında 1 Kasım seçimlerinin genel sorusu bu" diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Biz geçmişte koalisyon hükümetlerini çok gördük, çok yaşadık. Hiçbir koalisyon hükümeti döneminde Türkiye, ekonomide de demokraside de ilerleyemedi. Güçlü, istikrarlı yönetimler zamanında her iki alanda da çok şükür ilerlemeler oldu. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de gücümüz, iktidarımız devam ettiği sürece bütün Türkiye'ye de Muş'a da güçlü bir şekilde yatırımlarımız devam edecek. Devlet olarak, kamu olarak Doğu ve Güneydoğu'ya, pozitif ayrımcılık diyorlar, yani olumlu yönde ayrımcılık yaptık. Sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamadık, geçmişin ihmallerini, açıklarını da kapattık." 

Yılmaz, bölgeye yapılan yatırımlara değinerek, "Alparslan-2 Barajı gerçekten bu bölgemizin kurtuluşu. Karasu Nehri'ni ıslah ediyoruz. İlk defa onu da biz başlattık. Toplulaştırma yapıyoruz. Bununla birlikte Muş Ovası ayrı bir bereket kazanacak. Çok daha bereketli, çiftçimizin gelirini artıran bir ova olacak" diye konuştu.